متخصص طب فیزیکی و توانبخشی کیست؟

متخصص طب فیزیکی

متخصص طب فیزیکی و توانبخشی، با دانش و مهارتی که کسب کرده است به بیماران در درمان انواع مختلفی از درد‌ها، یاری می‌بخشد و به آن‌ها کمک می‌کند تا با قوای جسمی به فعالیت‌های روزمره خود بازگردند.

متخصص طب فیزیکی و توانبخشی با اعصاب بدن، عضلات، اسکلت و به‌طور کل، با آناتومی و روند بدن، آشنایی کامل دارد.

در این مطلب از وبسایت دکتر سیدمحمد باقر ابطحی به بررسی این تخصص و خدماتی که در کلینیک طب فیزیکی و توانبخشی ارائه میشود میپردازیم.

کلینیک طب فیزیکی بهار

کلینیک طب فیزیکی بهار، با بهترین تجهیزات ممکن بیمار را معاینه می‌کند و دلیل اصلی بروز بیماری را می‌یابد.

در این مرکز تلاش بر درمان و بهبودی کامل انواع درد مانند دیسک کمر، سیاتیک، دیسک گردن، سردرد، حتی سکته مغزی و ام اس و مشکلات بسیار دیگر می‌باشد.

همچنین توجه داشته باشید که با توجه به استفاده از مدرن ترین و مجهزترین دستگاه‌های روز دنیا، این مرکز میتواند مناسب‌ترین گزینه برای درمان شانه یخ زده باشد و به کمک متخصصین و روش‌های نوین تسکین درد و درمان حاصل شود.

نوع دیگری از درمان‌ها و تخصص طب فیزیکی، برای کمک به بعضی از ناتوانی‌های جسمی و حرکتی است، که با همکاری متخصص طب فیزیکی با فیزیوتراپیست برای توانبخشی به بیمار، محقق میشود.

روش های درمانی

روش‌های درمانی که متخصص طب فیزیکی استفاده می‌کند می‌تواند شیوه‌های متنوعی مانند ورزش درمانی، طب سوزنی، آب درمانی، دادن برنامه غذایی مناسب، یا بعضی تزریقات و غیره باشد.

درمان‌هایی که یک متخصص طب فیزیکی استفاده می‌کند، اکثرا درمان‌های کم تهاجمی هستند که این نوع درمان‌ها، کم عارضه و حتی بی‌عارضه هستند.
متخصص طب فیزیکی، با توجه به دانشی که از آناتومی بدن دارد، برای درمان مشکلات گسترده‌تری هم مانند آسیب‌های رباط، شکستگی استخوان‌ها و غیره هم، این درمان‌های کم تهاجمی را به کار می‌گیرد.

اگر هم از مشکل شانه منجمد رنج می‌برید و به علت جایگاه شانه هنگام خوابیدن نمی‌توانید در وضعیت راحتی بخوابید، با مراجعه به متخصص طب فیزیکی در این کلینیک، می‌توانید آموزش‌های لازم برای خوابیدن مناسب با وجود شانه یخ زده را، فرا بگیرید.